Jak wiemy tartak to inaczej depozyt drewna, gdzie najpierw przywożony jest powalony surowiec z lasu w formie drewna okrągłego, a następnie jest on przerabiany na deski, poprzeczki i inne elementy potrzebne w stolarce budowlanej czy także stolarce meblowej. Dlatego rejon którym jest tartak Konin jest nieodzowne w każdym mieście, a w ogromnych miastach czy też na ich obrzeżach winno się ich znajdować nawet kilka.

Jak wiemy wiele ludzi trudni się wszelkiego dnia stolarką budowlaną czy także stolarką meblową, a tym samym drzewo właściwie przetworzone przez tartak Słupca pożytkuje wszelkiego dnia, dlatego właśnie tego rodzaju miejsca usługowo produkcyjne są wymagane, ażeby ekonomia w każdym obszarze funkcjonowała poprawnie.

Nie istotne czy jest to gigantyczna Warszawa, czy też małe miasteczko którym są chociażby Kielce, takie miejsca jak tartak Koło są niezbędne do produkowania i wyprzedawania drewna, do tworzenia więźb dachowych, schodów, barier, posadzek, okien, drzwiczek jak również gotowych mebelków do zaopatrywania wnętrz.

Drzewo jest jednym z najznaczniejszych budulców, a aktualnie powróciła też moda budowania całych domów z bali drewnianych, ażeby jednak takie bale powstały, drewno musi pozostać powalone i odpowiednio obrobione przez sąsiedni tartak Września.

Jak wiemy tartak to teren produkcyjny, na jakim są maszyny tnące i traki, czyli urządzenia służące do obróbki ściętego drzewa.

Innym typem działalności gospodarczej, która obsługuje wielu konsumentów potrzebujących obrobionego drzewa do ustalonej formy, jest tak zwany tartak Września objazdowy, który jest zdecydowanie mniejszy, może przerobić i obrobić mniej towaru jakim jest drzewo w postaci okrągłych klocków, jednak dzięki temu że mamy tartak objazdowy, potrafimy usługi tartaczne przekazywać także bezpośrednio u odbiorcy.

Nie zawsze bowiem grupy zainteresowane obróbką drzewa, muszą je w obszarze jakim jest tartak Konin nabywać. Wiele społeczeństwa jest w posiadaniu prywatnego drzewa, czy też drzewa które może wyciąć ze swojego boru, a jedyne czego wymagają to usługi wysuszenia, heblowania, przetarcia czy impregnacji, jakie praktykuje bardzo często właśnie tartak Koło objazdowy.

Firmy jakie posiadają tartak objazdowy, są też wyposażone w naczepy ciężarowe, bądź idealnej jakości ciągniki, albowiem jak sama kategoria określa tartak Słupca objazdowy przemieszcza się w terenie i musi być właściwie przewożony. Tartak zajmuje się wytwarzaniem desek, jednak w teraźniejszych czasach tego rodzaju usługi objazdowe są bardzo poszerzone.